Badania w zakresie nowych związków chemicznych aktywnych biologicznie,w kontekście nowych metod leczenia m.in. chorób układu krążenia, układu nerwowego, nowotworów i uszkodzeń biostruktur, cukrzycy, chorób wywołanych defektem funkcjonowania, a także uzależnień oraz zaburzeń uczenia się i pamięci.
Nowe biotechnologie oparte o genomikę, biologię molekularną i mikrobiologię dla medycyny i ochrony środowiska.
Coraz doskonalsze metody analizy DNA pozwalają na kompleksową diagnostykę molekularną i ocenę ryzyka wystąpienia choroby. Zostaną one przez nas wykorzystane do zdefiniowania nowych, genetycznych markerów świadczących o predyspozycji do rozwoju cukrzycy, chorób nowotworowych i neurodegeneracyjnych.
Projektowanie, synteza i charakterystyka nowych materiałów funkcjonalnych przeznaczonych do zastosowania w medycynie w celu terapeutycznej zmiany właściwości tkanek narządów układu krążenia, układu nerwowego i innych.
Głównym celem projektów realizowanych w tym obszarze badań jest opracowanie i wdrożenie do praktyki medycznej biomateriałów implantacyjnych, które poprzez swoją strukturę i właściwości fizyko-chemiczne upodobniają się do materiałów biologicznych oraz opracowanie nowych konstrukcji nośnych dla komórek, które pozwolą na formowanie się nowych tkanek z wyizolowanych komórek.
Strona cept.wum.edu.pl korzysta z plików cookies. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z tych plików. Dowiedz się więcej w Polityce Prywatności.