konferencja cept

Szczegóły wydarzenia

VII KONFERENCJA CePT
CePT – Platformą Rozwoju Innowacyjnej Biomedycyny 2018

Zapraszamy na VII Konferencję CePT, pn. „CePT – Platformą Rozwoju Innowacyjnej Biomedycyny 2018”. Konferencja odbędzie się 17 kwietnia 2018 roku, w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

To kolejne już spotkanie świata nauki i biznesu w obszarze Life Science, a także przedstawicieli administracji państwowej. Gospodarzem wydarzenia jest Konsorcjum Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT) – jedno z najważniejszych centrów naukowo-badawczych w Europie Środkowej w zakresie biomedycyny.

Celem konferencji jest rozmowa o możliwych działaniach, które usprawnią współpracę świata nauki
i świata biznesu oraz prezentacja projektów naukowych o wysokiej wartości aplikacyjnej, które mają szansę rozwój polskiej innowacyjności w biomedycynie.

CePT koncentruje się na poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań, które w przyszłości mogą znaleźć zastosowanie w leczeniu największych chorób cywilizacyjnych i poprawić jakość życia Polaków. Dlatego też, jednym z kluczowych elementów konferencji będzie prezentacja najnowszych, innowacyjnych projektów badawczych i rozwiązań prowadzonych przez naukowców z CePT, wspierających przemysł w tworzeniu nowych leków i terapii.

Przedstawimy również projekt utworzenia Centrum Medycyny Regeneracyjnej i Centrum Medycyny Translacyjnej w Polsce – rozwój tych dziedzin medycyny może znacząco zwiększyć wkład Polski w rozwój światowej biomedycyny.

Ważnym tematem, który będzie dyskutowany na konferencji, jest problem z transferem technologii, sposobami zmniejszenia ryzyka związanego z realizacją prac B+R, jak również zwiększenia obecnie dostępnych źródeł finansowania projektów badawczych i programów, co pozwoliłoby na zwiększenie obszarów współpracy naukowców z przedsiębiorcami.

Zapraszamy serdecznie do rejestracji i udziału w konferencji.

Wkrótce więcej informacji.

Dodatkowe Informacje
Kontakt
Centrum Dydaktyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznegonul. ks. Trojdena 2a, Aula A, I piętronDo dyspozycji uczestników Konferencji będą dostępne miejsca parkingowe. nLiczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszy mailowy kontakt w celu rezerwacji miejsca parkingowego.nkonferencjacept@wum.edu.pl
Facebook Page
CePT
Lider w zakresie biomedycyny Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT) jest największym przedsięwzięciem biomedycznym i biotechnologicznym w Europie Środkowo-Wschodniej i jednocześnie największą inwestycją w naukę w Polsce.

Warszawski Uniwersytet Medyczny
Księcia Trojdena 2a, Warszawa, Polska

konferencje

VI KONFERENCJA CePT

CEPT - PLATFORMĄ ROZWOJU INNOWACYJNEJ MEDYCYNY

Celem konferencji zainicjowanej przez Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii (CePT) było zapoczątkowanie poważnej, merytorycznej dyskusji na temat współpracy nauki, biznesu i rządu w obszarze innowacji w biomedycynie.

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach, konferencjach
i projektach realizowanych przez CePT, subskrybuj nasz newsletter.