Jesteśmy Partnerem 14. Forum Rozwoju Mazowsza

Dnia 15 października 2024 roku odbędzie się 14. Forum Rozwoju Mazowsza, organizowane przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Projektów Unijnych. Z dumą informujemy, że Warszawski Uniwersytet Medyczny, jako lider konsorcjum Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii CePT, weźmie udział w wydarzeniu jako Partner. Obecni będą również przedstawiciele naszych konsorcjantów, w tym Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Instytutu Wysokich Ciśnień PAN, Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN, Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN, Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN, Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN oraz Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej.

Tego dnia zapraszamy do odwiedzenia stoiska CePT, które będzie zlokalizowane przy Scenie Głównej Forum. Konsorcjanci wraz z WUM zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia i projekty badawcze. Na stoisku odbędą się dyżury eksperckie z udziałem naukowców, a także będzie można zobaczyć wyjątkowe eksponaty ukazujące nasze wspólne dokonania.

Serdecznie zachęcamy również do udziału w interaktywnej debacie „W drodze do przyszłości. Do czego musimy się przygotować”, organizowanej przez Centrum Nauki Kopernik. Jednym z prelegentów będzie prof. Marcin Sobczak, Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii WUM. Debata rozpocznie się o godzinie 11:30 na Scenie Głównej Forum. W tej samej debacie będzie uczestniczył pan Konrad Zawadzki – Zastępca Dyrektora Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW.

Ponadto o godzinie 12:20, w tym samym miejscu, odbędzie się kolejna dyskusja pt. „Europa na nowej ścieżce zielonego rozwoju”, w której udział weźmie prof. Róża Kucharczyk, Zastępca Dyrektora ds. Naukowych Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN.

Więcej informacji o 14. Forum Rozwoju Mazowsza oraz szczegóły rejestracji znajdą Państwo pod adresem: forumrozwojumazowsza.pl.